Ödüllerimiz

Yılın Projesi Ödülü
TANAP, 20 Ekim 2020 tarihinde, proje, program ve portföy yönetiminde profesyonel standartların geliştirilmesi ve uygulanmasını destekleyen PMI (Project Management Institute) tarafından "Yılın Projesi" ödülüne layık görüldü. "Yılın Projesi" ödülü, TANAP’ın kusursuz proje yönetimi anlayışı ve Projenin zamanında, belirlenen bütçenin altında, güvenlik ve kalite odağından taviz verilmeden hayata geçirilmesi ışığında verildi. Bu ödül aynı zamanda proje süresince ön plana çıkarılan ve PMI proje yönetim standartlarına tam olarak uyumlu olan sosyal, ekonomik ve kültürel değerlerin de bir sonucu.
Topluluk Ödülü
2019 yılı Nisan ayı başında TANAP’ın toplumsal ve çevresel girişimleri, Boru Hattı rotası üzerindeki toplumlara örnek teşkil eden çabalardan dolayı "Toplum Hizmetinde ve Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Liderlik" kategorisinde "Topluluk Ödülüne" layık görüldü. Yerel topluluklara fayda sağlayan şirketlerin ödüllendirildiği dünya çapında prestijli bir ödül programı kapsamında verilen Topluluk Ödüllerine, 2019 yılında, 11’i ABD’li 4’ü ise dünyanın diğer yerlerinden toplamda 15 şirket layık görüldü.
Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR) Mükemmellik Ödülü
Topluluk Ödülünün ardından, TANAP, 22 Temmuz 2019 tarihinde Boru Hattı rotası üzerinde gerçekleştirdiği yatırım ve geliştirme projeleri nedeniyle Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi’nde (RADA) düzenlenen törenle, "Sürdürülebilirlik" kategorisinde prestijli "Uluslararası CSR Mükemmellik Ödülüne” layık görüldü. Uluslararası CSR Mükemmellik Ödülleri, ayrıcalıklı konumunu kullanarak çalışanlarına, topluluklara, müşterilerine, tedarikçilerine, çevreye ve hassas gruplara yardım etmeye çalışan itinalı şirketlere veriliyor. Bağımsız bir jüri olan ve dünya çapında saygı duyulan Green Organisation’ın sahibi olduğu ve yürüttüğü ödül programında, kamu hizmeti alanında en başarılı projeler değerlendiriliyor. TANAP, 25 Kasım 2019 tarihinde Londra’da, Westminster Sarayı Parlamento Binasında düzenlenen CSR Dünya Liderleri Törenine "CSR Dünya Lideri" seçilerek davet edildi.
Yeşil Dünya Ödülleri
TANAP, yürüttüğü çalışmalarının karşılığı olarak, 2019 yılının Ağustos ayında Birleşik Krallık merkezli Green Organisation tarafından Proje kapsamında yürütülen çeşitli inisiyatif ve başarılarda ‘En İyi Çevre Uygulaması’ kategorisinde 500’den fazla aday arasında ön plana çıkarak uluslararası Yeşil Dünya Ödülüne layık görüldü. Dünyadaki en prestijli ödül programlarından biri olan Yeşil Dünya Ödülleri kapsamında, iş dünyasının, sektörlerin ve devletlerin çevreye olumlu etkileri olan ve sürdürülebilirliği geliştiren çabaları değerlendirerek ödüller dağıtılıyor. Ödül töreni, 30 Eylül 2019 tarihinde Vietnam’da düzenlendi. TANAP, “Yeşil Dünya Elçisi” (çevreye yardımcı olanlara yardım eden) sıfatıyla, 25 Kasım 2019 tarihinde Londra’da bulunan Westminster Sarayı, Parlamento Binasında düzenlenen bir başka prestijli etkinliğe davet edildi. Bu etkinlikte TANAP’a başarılarından dolayı bir ödül ve sertifika takdim edildi.
IBA (Uluslararası İş Ödülü)
TANAP, 2019 yılının Ağustos ayında "Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı" kategorisinde "The Stevie® Award" ödülünü aldı. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşların ve çalışan profesyonellerin başarılarını ve olumlu katkılarını ön plana çıkaran ve kamuoyunun dikkatine sunan Stevie® Awards, dünyanın en saygın yöneticilerinden, girişimcilerinden, yenilikçilerinden ve iş eğitimcilerinden oluşan bir jüri tarafından seçiliyor ve dünyanın en iyi iş ödülleri olarak nitelendiriliyor.
PR Daily Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri
TANAP, göstermiş olduğu başarıların karşılığı olarak, 2019 yılı Ağustos ayı sonunda "Toplum İlişkileri" kategorisinde PR Daily Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülüne layık görüldü. PR Daily Ödül Programı ile, iletişim, Hİ ve pazarlama sektörlerinde yürütülen en başarılı kampanya ve girişimlerin yanı sıra bu alanda çalışan ekipler ödüllendiriliyor. ABD merkezli PR Daily Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri kapsamında, en iyi uygulamaları oluşturan ve geliştiren, kurumlarının veya bu kurumların temsil ettiği kuruluşların, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmede üzerlerine düşen görevi nasıl yerine getirecekleri ile ilgili güçlü mesajlar veren iletişimciler, ekipler ve ajanslar ödüllendiriliyor.
Avrupa Mükemmellik Ödülleri
TANAP, boru hattı rotası boyunca sergilediği örnek sosyal ve çevresel uygulamalarla 29 Kasım 2019 tarihinde bu başarılı uygulamalarının karşılığı olarak "Türkiye" kategorisinde “Avrupa Mükemmellik Ödülüne” layık görüldü. Berlin merkezli eğitim, bilgi, ağ oluşturma ve işletme BT çözümleri alanında mükemmellik merkezi olarak faaliyet gösteren Quadriga'nın ev sahipliğinde verilen Avrupa Mükemmellik Ödülleri ile halkla ilişkiler ve iletişim alanındaki olağanüstü performanslar ödüllendiriliyor. Kurum içi iletişimden halkla ilişkilere kadar her alanı kapsayan derinlemesine kategorilerle karşımıza çıkan Ödüller, bu alanda Avrupa'daki en istisnai örneklere de ışık tutuyor.
Peer Mükemmellik Ödülleri
TANAP, 2020 yılının başlarında İngiltere merkezli "Peer Awards" tarafından "Kurumsal Sorumluluk" ve "Kurumsal Sorumluluk - Uygulamalı Toplum Projeleri" kategorilerinde çifte ödüle layık görüldü. Peer Awards, yenilik ve uygulamalarıyla iş değeri oluşturan ve dönüşümsel etkiler yaratanları ödüllendiriyor ve buna paralel olarak, ilginç projelerin sergilenmesi ve en iyi uygulamaların emsalleriyle paylaşılması bakımından güçlü bir platform görevi görerek, diğer kişiler için de bir esin kaynağı görevi görüyor.
2020 GBO Ödülleri (Global Business Outlook)
TANAP, 2020 yılının Temmuz ayında, iş dünyasındaki hayati öneme sahip sanayi sektörlerine ve gelişmelere genel bir bakış sunan İngiltere merkezli "Global Business Outlook" yayınının "Yılın Şirketi - Türkiye 2020" ödülüne layık görüldü.
World Commerce & Contracting, Innovation and Excellence Ödülleri
TANAP, son dönemde elde ettiği başarılardan biride, 2020 yılının Aralık ayında, ABD merkezli "World Commerce & Contracting, Innovation and Excellence Awards" programı kapsamında “EMEA - Sosyal ve Ekonomik Fayda Sağlayan Kuruluş” ve “Global - Sosyal ve Ekonomik Fayda Sağlayan Kuruluş” ödüllerine layık görüldü. Program çerçevesinde, ticari ve sözleşme yönetimi alanında en yüksek standartları yakalayan, kayda değer değişim ve etkiler yaratan girişimlerde bulunan kurumlara ödüller veriliyor.