Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'la yeni projeleri hayata geçireceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, "Bugün Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'i 7'inci Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantımız vesilesiyle Ankara'da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum." diyerek başladı. Bunun yanında müşterek olarak atmayı hedeflediğimiz adımlar var ki, bunlar çok önemli. En büyük, tabi şu anda önümüzdeki proje malum, yakın zamanda Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı'nın (TANAP) açılışını yapacağız. Bu açılış, inşallah haziran ayının başında gerçekleştirilecek ve bu seçim öncesi de gerek milletimize gerekse tüm dünyaya bizim bir müjdemiz olacaktır." İfadelerini kullandı.

 

Erdoğan, Güney Gaz Koridoru Projesi'nin önemli bir parçası olan TANAP'ın, sadece Türkiye ile Azerbaycan arasında doğal gaz alışverişinde değil, aynı zamanda bütün Avrupa'nın enerji güvenliğine katkı yapacağına işaret etti.

 

Kaynak: AA