İhale İçin Ön Yeterlilik Daveti

İhale İçin Ön Yeterlilik Daveti

Proje Adı: Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Projesi

Ülke/Şehir: Türkiye / Sivas

Sektör: İnşaat

Kapsam: Sivas'ta Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tesislerinin Mühendislik, Tedarik ve İnşaatı’nın (EPC) Yapılması İşi

Proje Geçmişi:

TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. ("TANAP"), Güney Gaz Koridoru’nun bir parçası olarak, Posof’tan başlayarak İpsala’ya kadar Türkiye boyunca uzanan Boru Hattı vasıtası ile Azerbaycan doğalgazını Türkiye'ye ve Avrupa'ya taşımaktadır.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve TANAP arasında Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı (SEIP) kapsamında imzalanan Protokol uyarınca, TANAP Sivas’ta, T.C. Sivas Valiliği tarafından tahsis edilecek olan arsa üzerinde 16 derslikli okul binası, atölyeleri ile 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve kapalı spor solunu bulunan bir (1) adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni inşaat ve altyapı işleri ile birlikte yaptıracaktır ("Proje"). Proje, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı, 16 Derslikli Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Teknik Şartnamesi’ne uygun inşa edilecektir. (T.C. MEB, 16 Derslikli Özel Eğitim Uygulama Merkezi Teknik Şartnameleri).

Hedef:

İş bu Ön Yeterlik davetinin hedefi benzer okul binalarının inşaat işlerinde deneyime sahip firmaların başvurularını değerlendirerek Proje’nin gerçekleştirilmesine yönelik olararak yapılacak İhale’ye davet edilecek firmaları belirlemektir.

Önemli Parametreler:

Ön Yeterlik için ön koşullar, Başvuru Sahiplerinin (bir Ortak Girişim veya Konsorsiyum olması durumunda pilot üyenin):

 • En az beş (5) yıldır inşaat alanında faaliyet gösteriyor olması,
 • Son on (10) yıl içinde, tek bir proje kapsamı altında, kapalı inşaat alanı olarak en az 5.000 m2 olan okul projelerinin yapımında deneyime sahip olması (teyit edici iş bitirme belgeleri, tek başına veya bir ortak girişimin / konsorsiyumun pilot ortağı olan şirket adına olacaktır),
 • IFC/EIB/EBRD veya AB/ABD/BM veya Türkiye ve Azerbaycan Cumhuriyetleri’nden herhangi bir yaptırıma tabi olmaması,
 • beklenmektedir. Bunlar ve diğer kriterler, Ön Yeterlik Paketi’nde daha ayrıntılı olarak yer almaktadır.

  Başvuru Sahiplerinin yukarıdaki kriterleri sağladıklarına dair ve ayrıca deneyimleri, kapasiteleri, yönetim ve kalite kontrol prosedürleri, İSG planları ve prosedürleri, insan ve ekipman kaynakları ile finansal durumları hakkında bilgi ve kanıtlayıcı dokümanlar sağlamaları gerekmektedir.

  Ön Yeterlik değerlendirmesinde başarılı olan Başvuru Sahipleri, TANAP tarafından yapılacak Proje ihalesine davet edileceklerdir.

  Başvuru:

  Ön Yeterlik değerlendirmesine katılmak isteyen firmalar (bireysel olarak veya Ortak Girişim (“JV”) veya Konsorsiyum şeklinde) aşağıda verilen bağlantıdan indirilebilecek olan Ön Yeterlik Paketini doldurması ve talep edilen destekleyici belgeleri içerecek şekilde başvurularını "TANAP Doğal Kaynaklar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaatı Ön Yeterlik için Soru Formu Sunumu" başlığı ile okul@tanap.com e-posta adresine elektronik posta ile gönderebilirler.

  Başvurular için son gün 01.03.2023 olarak belirlenmiştir. İhale davetlerinin ise 2023 yılının 2. çeyreğinde gönderilmesi planlanmaktadır.

  Ön Yeterlilik Paketi: İndirmek için tıklayın